Saç Kökü İltihabı, Saçlı Deri Follikülitleri

Express Purifying Mask 50 ml!!

‘Kirpik Lifting’ adından da anlaşılacağı gibi kirpikleri kaldırmak ve kıvırmak anlamına gelir. Kendi doğal kirpiklerinizi kıvırarak, daha uzun, daha dolgun hale gelmesini sağlamak ve canlı bakışlar elde etmeniz için yapılan bir işlemdir. Kirpik Lifting, kirpik permasında uygulanan bigudi yöntemini kullanmadan, kirpiklerinize zarar vermeden, kirpiklerin özel bir teknik ile uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir.Acne conglobata; aknenin bu ağız fromu yüz, gövde ve kalçada sık görülmekle birlikte saçlı deriyede yerleşmektedir. Nodüller, kistler, abseler, keloidal skarlar görülmektedir.İstanbul Saç Mezoterapi uygulamasında Uygulama mezoterapi tabancası ve dermapen kullanarak veya manuel yapılır. Saçlı derinin ihtiyacı olan vitamin ve mineral karışımları cilt altına gönderilir. Uygulama sonrasında saçın yıkanmaması ve saça herhangi bir krem ya da yağ sürülmemesi gerekir. Genellikle PRP ile kombinasyon önerilir.

Mantar Kaynaklı- Fungal Folikulitis

Hormonlar (Androjen)
Akneler genelde, vücut androjen hormonunu daha fazla üretmeye başladığı zaman oluşur. Androjen üretimi 11-14 yaşları arasında en üst seviyeye ulaştığında akneler de artmaktadır. Genç kadınlarda menstrüel döngü nedeniyle değişen hormon seviyeleri de aknelerde alevlenmelere neden olmaktadır. Bu değişiklikler yağ bezlerinin androjenlere olan hassasiyetini de etkilemektedir.Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Bu hassasiyet mümkün mertebe 6 ay süreyle uygulanmalıdır. Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Yaz aylarında şapka ve gözlük kullanmakta önleyici tedbirler arasındadır.Cilt leke tedavilerinde peeling yöntemleri, kremler ve farklı birçok uygulama lekelerin giderilmesinde etkili olsa da renk değişimli lekeleri ortadan kaldıracak teknoloji hala geliştirilmemiştir.

Gentle Deep Pore Cleanser 75 ml

Son yıllarda ortaya çıkan ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişinin ilgisini çeken saç simülasyonu, saç ekimine alternatif bir çözüm olarak düşünülmektedir. Saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi, seyrek saçlı kişiler için bir çözüm olmakla birlikte, aslında saç ekimine alternatif bir yöntem değildir. Cerrahi bir işlem olmayan saç simülasyonu yaptırmadan önce bu avantajların ve dezavantajların bilinmesi gerekmektedir.Güneş lekesi, doğum lekesi, malezma gibi lekelerde Q- switched Nd-yag lazer, etkin bir tedavi yöntemidir. Tüm leke problemlerine etki eden bu lazer tedavisinin başarılı sonuçları gözlenmektedir.Bakteriler, virüsler ve mantar etkenleri saçlı deride enfektif follikülitlere neden olmakta.

Etiketler : Saç,Kökü,İltihabı,,Saçlı,Deri,Follikülitleri,Ceyhan Arslan