Saç Dökülmesi Nedenleri ve Önlemenin Yolları!

Sedef Hastalığında Sık Sorulan Sorular

Kuru saç derisi belirtileri; saç diplerinde kaşıntı ve döküntüler görülmesi, saç dökülmeleri, saçların nemsiz ve kuru olması şeklinde sıralanabilir. Saç diplerinizde meydana gelen kaşıntılar size rahatsızlık veriyor olabilir. Ayrıca saçlarınızın mat ve cansız görünmesi de canınızı sıkabilir. Kuru saç derisi için bakım türlerini inceleyebilir, kuru saç derisi için şampuan önerisi çeşitlerine göz atabilirsiniz. Eğer saç derinizin kuru olduğunu düşünüyorsanız, çözümü çok basit… Birkaç küçük bakım uygulamasıyla saçlarınızın ve saç diplerinizin eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.Lazer dermabrazyon; Erbium yada CO2 lazer ile yapılan vitiligo alanında dermabrazyon sonrası Excimer 308 nm etkinliği daha fazla artmaktadır. Özellikle el üstü ve ayak üstleri gibi dirençli olgularda kullanılabilir.

Saç Koparma Hastalığı (Trikotilomani) Tedavisi Nasıldır?

Kuru saç derisi bakımı için en çok tavsiye edilen seçeneklerden biri zeytinyağı uygulamalarıdır. Saç diplerinize hakiki zeytinyağı ile masaj yapabilir, zeytinyağını saçlarınızın boy ve uçlarına da uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yaklaşık bir saat kadar ılık suyla ıslattığınız havluya sararak bekletebilir, eğer varsa bone kullanarak da aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu uygulama dışında dilerseniz badem yağı ve argan yağı türlerini de zeytinyağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bunun dışında Elidor İpeksi Yumuşaklık serisini değerlendirebilir, saçlarınızın yumuşamasını ve beslenmesini sağlayabilirsiniz.Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Mantar Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

5‑fluorouracil; deriye intradermal olarak uygulandığında ve excimer 308 ile kombine kullanıldığında etkilili olduğu gösterilmiştir.Daha sert tedavilerde kullanılabilmektedir. Bu tedavilerde yine MED saptanır. İlk seanslarda 2 MED dozları ile başlanır. Her hafta hastanın ve klinik toleransa göre doz bir öncekinden 2 kat fazla verilmektedir.

Etiketler : Saç,Dökülmesi,Nedenleri,ve,Önlemenin,Yolları,Ceyhan Arslan