NİKEL

Çocuklarda Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Böylece enjeksiyon bölgesinde yoğun miktarda büyüme faktörünün serbest kalması sağlanmış olur.

Kıl Kökü İltihabı Belirtileri Nelerdir?

İnsan kafasında yaklaşık 100 – 150 bin saç teli mevcuttur ve günde 100 adet saç teli dökülür. Saç dökülmesinde gerek bölgesel gerekse genel olarak günde 100 adet saç telini geçiyorsa, buna “saç dökülmesi var” denilebilir.Günlük süreçte yıkama ve tarama sonrası dökülen saçlar yaşam döngüsünü bitirmiş saçlardır. Bu şekilde günde 100 saç teline kadar dökülen saçlar normal kabul edilir ve 8-10 haftaya kadar yerlerine hemen yenileri çıkar.

Dermatomiyozit Tedavisi Nasıldır?

Ekim sonrası 2 hafta içinde kızarıklık ve kabuklanmanın dökülmesinden sonra yeni ekilen saçların dökülmesine “şok dökülme evresi” denir. Bu evredeki dökülmeden saç kökleri zarar görmez. Dökülen transfer edilmiş saçlardır ve yeni saçların uzaması için yer açılır. Bu evre ekim sonrası 3. ay civarında biter.Tedavi seanslarından önce kullanılacak dozların belirlenmesi için “minimal eritem dozu (MED)” saptanmaktadır. Bu hastanın vitiligo olmayan bir deri bölgesinde eğer açık tenli ise 100, 200, 300, 400, 500 ve 600 mJ cm2 koyu tenli ise 150, 200, 300, 500, 700 ve 900 mJ cm2 olacak şekilde 6 adet alana yapılan teste uygulamasıdır. Test alanını hastanın 24 saat güneşe göstermesi istenmez. 1 gün sonra test alanına bakılarak eritemin en az oluştuğu uygulama dozu seçilir.

Etiketler : NİKEL,|Ceyhan Arslan|