Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Koruyuculara Dikkat Edilmeli! | |Ceyhan Arslan|

Uzm. Dr. Müge Göre KARAALİ

Derin follikülitis; saç follkülü boyunca inflamasyon bulunmakta. Yüzeysel olana göre daha nodüler formdadadır. Derin follikülit sycosise, sonra furonküle ve karbonküle dönüşebilmekte. Enfeksiyon bu değişimde abseye dönüşmekte ve çevre saç folikülerinide etkilemekte. Enfeksiyon saç köklerine bulba ulaşmaz ise kalıcı saç kayıplarına neden olmaz. Klinik olarak daha şiş, eritemli, ağrılı pürülan akıntılı lezyonlara dönmekte.

Kore Cilt Bakım Rutini

Buz lazer epilasyon uygulaması diğer lazer epilasyon türlerine göre daha kısa sürede bitmektedir. Bu nedenle seans süresi bakımından sadece 35-40 dakikada tüm vücudunuzda rahatlığa ulaşabilirsiniz. Seans süreci ortalama olarak 6 seansla kişiden kişiye değişebilmektedir. Uygulanan bölge tamamen temiz olması gerekmektedir. Bu sayede tüylerin azaltılması daha kolay olur. İşlem bittikten sonra uygulama yapılan bölgede herhangi bir kızarıklık ya da tahriş oluşmuyor.

Saç Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Uygulanır?

Diyabet, hiperhidrozis gibi aşırı terleme durumları, şapka, bere ve saç örtüleri gibi aşırı sıkı giysiler, saçı derie kaşıma, tarak ile fırçaların neden olduğu maserasyon, şişmanlık, kortizon ve halojen içeren topikal ürünlerin saçlı deride kullanımı, saçlı deri kozmetikleri ve bakım ürünleri, katran ve yağlar gibi hidrokarbonlar follikülit gelişimini arttırmaktadır. İmmün sistemin zayıfladığı durumlarda; stres, kenoterapi, HIV/AIDS gibi durumlarda follikülitler gelişmektedir.

Etiketler : Güneş,Lekeleri,Nasıl,Geçer?,Koruyuculara,Dikkat,Edilmeli!,|,Medicana,