Dermatoloji – Özel OFM Antalya Hastanesi

Dr. Figen Health & Beauty

Saçlı deride follikülitis saç folliküli çevresinde eritem, papül, püstül yada vezikül ile başlamakta. Bu erken dönem sonrası saçın deriden çıktığı alanda saçlı deri hücrelerinin aşırı çoğalması ile keratin bir tıkaç oluşmakta. Bu süreç kalıcı yada geçici saç kayıpları ile sonuçlanmakta.Güneşin oluşturduğu etkilerin bir kısmı tedavi edilebilir. Ancak sonuçlar hiçbir zaman gelişmelerinin önlenmesi kadar tatmin edici değildir. Alınacak basit önlemler güneşin oluşturduğu hasarı büyük ölçüde azaltır.

Melting Exfoliating Gel 50 ml

Diyabet, hiperhidrozis gibi aşırı terleme durumları, şapka, bere ve saç örtüleri gibi aşırı sıkı giysiler, saçı derie kaşıma, tarak ile fırçaların neden olduğu maserasyon, şişmanlık, kortizon ve halojen içeren topikal ürünlerin saçlı deride kullanımı, saçlı deri kozmetikleri ve bakım ürünleri, katran ve yağlar gibi hidrokarbonlar follikülit gelişimini arttırmaktadır. İmmün sistemin zayıfladığı durumlarda; stres, kenoterapi, HIV/AIDS gibi durumlarda follikülitler gelişmektedir.Derinin yağlı bölgelerinde ortaya çıkan ve halk arasında sivilce olarak bilinen “akne vulgaris”, normalde kırmızı renkte, sarı iltihaplı ya da iltihapsız kabarcıklar, siyah noktalar (açık komedon), beyaz küçük kabarıklıklar (kapalı komedonlar) ya da kistik yapılar şeklinde oluşur. En sık yüzde görülen sivilceler omuz, boyun, göğüs v-bölgesi, sırt, saçlı deride ve kolun üst kısımlarında da ortaya çıkabilir. İz bırakma ihtimali olması ve kişinin sosyal açıdan kendine güvenini azaltması nedeniyle tanısının erken yapılması ve uygun tedavinin uygulanması önemlidir.

Enfeksiyon ajanlarına bağlı olmayan saçlı deri folliküliteri

İpek kirpik taktırdıktan sonra maskara kullanmıyorsunuz. Yağlı göz makyaj temizleyicileri, ovalayarak makyaj çıkarma, göz kremi, sıcak duş ve sauna da ipek kirpiklerin yapıştırıcısını gevşetip, dökülmelerine neden olabiliyor…Günümüzde Mezoterapi hem medikal hem de estetik amaçlı olarak insan vücudunun yüz ve saçlı deri olmak üzere bir çok bölgelerine uygulanmaktadır. Peki hangi tedaviler için İstanbul Saç Mezoterapi uygulaması kullanılır ve etkilidir?

Etiketler : Dermatoloji,–,Özel,OFM,Antalya,Hastanesi,