AKNE VE TEDAVİSİ » Lotus Dermatoloji

Meme Ucu Simülasyonu Areola

TCA – Trikloroasetik asit (10% – 35%) ve glikolik asitler yapılmaktadır. Ter bezleri, yağ bezleri ve kıl foliküllerinin bulunduğu dermisin derindeki tabakasında harabiyete yol açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve ayrıca güneşe maruz kalmış ciltte, özellikle yüzde, ellerde, ön kolda ve boyunda ortaya çıkan kanser öncesi bir cilt hastalığı olan aktinik keratoz tedavisinde etkili olan bir yöntemdir.Naos güvencesiyle online alışveriş için resmi satış sitemizi ziyaret edin.

Gizliliğe Genel Bakış

Erosive pustular dermatitis; saçlı deride erozyonlar ve kabuklar göalenmekte. Etekn sıklıkla; S. aureus iken nadiren S. epidermidis, Pseudomonas aeruginosa, coagulase negative Staphylococcus, Diphtheroids, Coliforms ve Proteus mirabilis hatta Candida ve diğer mantar etkenleri saptanabilmektedir. Ancak bunların  sekonder gelişebileceği düşünülmekte.Genetik Faktörler
Akne genetik özellikler de içeren bir olgudur. Aslında herkes belli bir dereceye kadar akne sorunu yaşayabilir, ama bazı kişilerin kimi akne türlerine genetik bir yatkınlıkları vardır. Eğer anne veya baba ergenlikte ya da hayatının herhangi bir döneminde akne problemi yaşamışsa çocuklarında akne görülme ihtimali daha yüksektir.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

Manikür, pedikür ve takma tırnak uygulamalarından kaçınılmalıdır. Tırnak etlerine dokunulmamalıdır ancak hafifçe itilebilir. Hastanın yaptırma talebi yoğunsa kendi setini kullanmalıdır. Oje- aseton kullanımı önerilmez. Ancak bazı otörler tırnağı korumak amaçlı beyaz şeffaf koruyucu  ojeleri  önermektedir. Doğal yağlar özellikle zeytin yağı ile sık sık tırnakların etrafı nemlendirilmelidir. Ayak tırnakları için rahat spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Eğer tırnak sallanıyorsa kesinlikle asılınmamalı, bandajlayarak kendisinin düşmesi beklenmelidir.Saçların kazıtılması ya da kısa kesilmesi dökülme sürecinde hastayı biraz daha rahatlatabilir. Yine peruk, eşarp, bandana ve şapka kullanımı da hastalarca sıklıkla tercih edilmektedir.

Etiketler : AKNE,VE,TEDAVİSİ,»,Lotus,Dermatoloji,